Yeni Amarok Yıl Sonu Tanıtılıyor!

Yeni Amarok yıl sonu yapılacak tanıtımla piyasada yerini almaya hazırlanıyor!

Volkswagenin yenilenen bu modeli iç ve dış tasarımıyla 2022 yılının sonunda tanıtılacak.  Volkswagen Amarok aksesuar tercihlerinin neler olacağına dair ufak ipuçları da paylaşıldı.

Güney Afrika’da üretilen Yeni Amarok, Almanya ve Avustralya’da tasarlanıp geliştirildi. Yüksek motor performansı, üst seviye sürüş desteği, yükseltilmiş donanım seviyesiyle pick-up piyasasına yön vermeye devam ediyor. Volkswagen Amarok Aksesuar modelleriyle de ilgi uyandırmayı sürdürüyor.

Tamamen tasarımını değiştiren araç Offroad aksesuar sevenleri de heyecanlandırıyor. Yenilediği tasarımında agresif ve kaliteli bir görünüş sunan Volkswagen Amarok Aksesuar dünyasında da yerini korumaya devam edeceğe benziyor.

 

Yeni pikap 5.350 mm uzunlukta, bir önceki modelden 100 mm daha uzun ayrıca aks mesafesi de 3.270 mm’ye ulaşıyor. Bu durum Amarok kabin alanında da daha büyük yaşam alanı anlamına geliyor.

 

Pikap, 1,2 tona kadar yükleme kapasitesi sunuyor. En fazla 3,5 ton römork çekme kapasitesi olan araç bundan sonra daha fazla motor/şanzıman seçeneği sunabilecek. Ayrıca araç bir benzinli ve dört ayrı dizel motor ve dört ila altı silindirli ve 2,0 ile 3,0 litre hacimlere sahip olarak sevenlerini karşılıyor. Tercih olarak arkadan itiş, seçilebilir ya da sürekli dört tekerlekten çekişli opsiyonlarıyla da alternatifli güç aktarma seçeneği sunuyor. Ayrıca araçta 30’dan fazla farklı sürüş desteği de sunuluyor.

Aracın tüm versiyonlarında Led ön farlar aynıyken, ‘IQ.LIGHT – LED Matrix farlar’ opsiyonel olarak talep edilebiliyor. Ayrıca aracın arka tarafında da LED farlar standart olarak karşımıza çıkıyor. İç tasarımda da dijital kokpit ve tablet formunda bilgi eğlence ekranı bulunuyor.

Beş farklı donanımla sunulacak olan pikap, başlangıç seviye olarak “Amarok” bir üst basamak olarak ise ‘Life’ ve ‘Style’ donanım seviyeleri sunuyor. Ayrıca daha çok Offroad Amarok tarzına sahip “PanAmericana” ve “Aventura” olmak üzere üst paketler de bulunuyor.

2022 sonunda farklı ülkelerde önce dört kapılı, çift kabinli ve belirli pazarlarda iki kapılı tek kabinli olmak üzere iki farklı gövde tipiyle piyasada olacak. Amarok kabin meraklıları için yeni gelişmeler heyecan uyandırıyor.

Türkiye piyasasında yer alacağı tarihle ilgili ise henüz bilgi paylaşılmadı.