Yeni Amarok Türkiye’de!

Yeni Amarok Türkiye’de!

Yeni Amarok Türkiye’de satışa sunuldu! Volkswagen pikap tutkunlarının merakla beklediği haber sonunda geldi. Yeni nesil Volkswagen Amarok ülkemizde satışta!

Kendi ülkesinden önce Türkiye’de satışa sunulan pikap yenilenen özellikleriyle göz kamaştırıyor!

 

Yeni Amarok

Yeni Amarok ilk 2010 yılında piyasaya giriş yaptı ve bugüne kadar binlerce talep gördü. Volkswagen’in pikap aracı Amarok, ikinci nesliyle ülkemizde de yerini aldı. 2019 yılında Volkswagen’in Ford ile yaptığı işbirliğinden ötürü, VW Amarok Ford Ranger modelinin alt yapısını taşıyor.

YENİ AMAROK’UN BEŞ FARKLI DONANIM SEÇENEĞİ!

Yeni modelde,  2.0 litre 205 beygir silindirli çift turbo ve 3.0 litre 240 beygir V6 motor seçenekleri yer alıyor. Aracın 3 litrelik motoru tercih edilirse ‘Aventura’ ve ‘PanAmericana’ donanımları bulunuyor. 2 litrelik motor tercih edildiğinde ise ‘Life’, ‘Style’, ‘Style Plus’ seçilebiliyor.

 

Yeni Amarok Türkiye'de!

EBATLAR BÜYÜDÜ!

Yenilenen modelde kabin içi de farklı revizelere uğradı. Alt donanımda 8 inç, diğer donanım ölçülerinde 12.3 boyutunda dijital gösterge paneli yer alıyor. Aracın bilgi eğlence sistemi de yenilenenler arasında. Life donanım 10.1 inç diğer donanımlar da 12.0 inç dik yerleştirme ile dokunmatik ekran ölçülerinde bulunuyor.

Yeni Amarok Türkiye'de!

Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel, yaptığı açıklamada; “Amarok, Türkiye pazarına sunulduğu 2011 yılından bu yana marka satış adetlerimize, marka pazar payına ve imajına büyük katkı sağlamış olan bir modelimiz. 10 yıllık dönemde 24 bine yakın satış adedine ulaştı ve halen en yüksek ikinci el değerine sahip modellerden biri olmayı sürdürüyor” dedi.

Önceliğin Türkiye’ye verildiğini aktaran Senyücel, “Amarok VW’nin kendi evi Almanya’dan önce Türkiye’de satışa sunuldu. Türkiye pick-up pazarının potansiyeli yüksek. Çünkü Türkiye’deki vergi sistemi, pick-up modelleri SUV’lara göre daha cazip kılıyor” şeklinde açıklama yaptı.

Yeni Amarok

Bununla birlikte Senyücel, “Amarok ile pazar payı hedefimiz yüzde 20. Şu an pikap pazarında geçmişe göre daha az model var. Bu yüzden şansımız yüksek” diyerek samimi açıklamalarda bulundu.

Tolga Senyücel’in yaptığı açıklamalardaki vergi sistemine göre, Amarok’un ÖTV oranı yüzde 4 civarında. Aynı ölçülerde ve motor gücüne sahip SUV modellerin fiyatı ise Türkiye’de yüzde 220 ÖTV ile yer alıyor. Avrupa’da ise, bu araç sınıfındaki araçlar ile SUV modellere aynı vergi dilimine tabii tutuluyor.

Yeni Amarok Türkiye'de!

Amarok aksesuar alternatifleriyle de görünümüne yeni izlenimler katabilecek donanımda karşımıza çıkıyor. Ayrıca pikap, Euro NCAP test sonuçlarından da en yüksek derece olan 5 Yıldız’ı alma başarısını gösterdi.