Yeni Amarok Tanıtıldı!

Yeni Amarok Tanıtıldı!

2022 Volkswagen Amarok, Ford DNA’sı ile sevenlerinin karşısına çıktı.

Amarok

 

Ranger tabanlı Amarok artık eski modelden daha heybetli ve güçlü.

Volkswagen ve Ford ortaklığı ile yeni pikap modelleri piyasayı renklendiriyor. Uzun zamandır beklenen yeni model bugün resmi olarak tanıtıldı. İlk olarak 2010 yılında satışa sunulan pikap, en çok talep gören pikap modellerinden biri haline geldi. Yeni Ranger’ın gövdesini benimseyen model, Ranger aksesuar ve Amarok aksesuar taleplerini bir arada karşılamışa benziyor.

Yeni Amarok Tanıtıldı!

İki ayrı gövde tipiyle karşımıza çıkan pikap, Single ve Double Cab olarak satışa sunuluyor. Boyutu 5.350 milimetre olan yeni pikap göz kamaştırıyor. Yerine geçtiği modelden 96 mm daha uzun olan pikap, aks aralığını da 173 mm genişletmiş şekliyle bizleri karşılıyor. Akslar arasındaki bu yeni gelen genişlemeler, arazi şartlarında olduğu kadar günlük yaşam alanında da oldukça konforlu bir kullanım sağlıyor.

Yeni model sudan geçiş seviyesinde de 800 milimetreye kadar yükseklik sunarken, bazı bölgelerde AWD sürüşü de standart sunmaya devam edecek. Volkswagen Amarok severler iki farklı 4Motion kurulumu ile alabilecek. Bu modellerden birinde tüm tekerleklerden çekiş sadece talep edildiğinde aktif olurken diğerlerinde her zaman AWD sürüş mevcut olacak. Volkswagen, modelin giriş seviyesi versiyonlarının bazı bölgelerde arkadan itişli olacağını belirtiyor.

Yeni Amarok Tanıtıldı!

2022 Amarok, Dört farklı dizel ve benzinli motor ile satışa çıkıyor. Giriş seviyesinde 2.0 TDI motorla karşımıza çıkan model, motor seçeneğinde 150 ve 170 bg güçte iki ayrı versiyon sunuyor. Fiyatı daha pahalı olan dizel versiyon aynı motordan çift turbo besleme ile 210 bg güç üretiyor olacak.

Yeni Amarok Tanıtıldı!

Modellerin en tepesinde de 3.0 litrelik V6 motor karşımıza çıkıyor. 241 ve 250 bg güç alternatifleriyle gelecek olan araç, dizel segmentinin en üst ve en güçlüsü olarak karşımıza çıkacak. Benzinli versiyonda da 2.3 litrelik ünite 300 bg güç üretecek. Ayrıca 205 bg güç üstündeki pikaplar, 10 ileri vitesli şanzımanla Amarok hayranlarını karşılayacak.

Yeni modeliyle kendine hayran bırakan ve uzun zamandır beklenen yeni Amarok’un Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.