Yeni Amarok Nisanda Türkiye’de!

Yeni Amarok Nisanda Türkiye’de!

Tüm dünya piyasasında gördüğü ilgi kadar Türkiye’de de oldukça talep edilen Volkswagen’den Amarok için güzel haber geldi.

Amarok

Bugüne dek ortalama 24 bin adet satılan Volkswagen’in pikap modeli Amarok’un, yeni nesli geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Volkswagen Ticari Araç’tan gelen açıklamaya göre, tamamı yenilenen ve ikinci nesil olan Amarok 2023 yılı Nisan ayında Türkiye’de satışa başlayacak.

Yeni Amarok Nisanda Türkiye'de!

Yeni nesil Amarok, 2.0 TDI 209 PS (154 kW) ve 3.0 V6 TDI 250 PS (184 kW) motor seçenekleriyle Türkiye piyasasına giriş yapacak. Tüm versiyonlarında 10 vitesli otomatik şanzıman ve dört teker çekiş sistemi (4MOTION) yer alacağı belirtildi. Ticari araçların üretiminde küresel işbirliği sağlayan Volkswagen ve Ford markaları, hem Ford Ranger’ı hem de yeni Amarok’u beraber üretiyor. Geçtiğimiz yıllarda üretimlerini Arjantin’de yapan markalar, yeni Amarok’u Afrika’da üretiyor.

amarok

İki ayrı gövde tipiyle karşımıza çıkan pikap, Single ve Double Cab olarak satışa sunuluyor. Boyutu 5.350 milimetre olan yeni pikap göz kamaştırıyor. Yerine geçtiği modelden 96 mm daha uzun olan pikap, aks aralığını da 173 mm genişletmiş şekliyle bizleri karşılıyor. Akslar arasındaki bu yeni gelen genişlemeler, arazi şartlarında olduğu kadar günlük yaşam alanında da oldukça konforlu bir kullanım sağlıyor.

Amarok

Yeni Amarok, dört farklı dizel ve benzinli motor ile satışa çıkıyor. Giriş seviyesinde 2.0 TDI motorla karşımıza çıkan model, motor seçeneğinde 150 ve 170 bg güçte iki ayrı versiyon sunuyor. Fiyatı daha pahalı olan dizel versiyon aynı motordan çift turbo besleme ile 210 bg güç üretiyor olacak.