Mitsubishi L-200 Triton 2023’de Geliyor!

Mitsubishi L-200 Triton 2023’de Geliyor!

Mitsubishi L-200 Triton 2023’de piyasada sevenleriyle buluşacak.

Mitsubishi, yeni nesil Triton aracın, hibrit güç seçeneğiyle sunulabileceğini bir kez daha ima etti.

Şirket, geçmişi bir rehber olarak kullanarak, 2023 veya 2024 yılına kadar showroomlarda olabileceğini duyurdu. Yeni nesil Mitsubishi Triton’un tasarımı, mühendisliği ve geliştirilmesinde iyi bir ilerleme kaydettiklerini aktardı. Mitsubishi tarafından 2020’nin ortalarında yayınlanan önceki zaman çizelgeleri, 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek.

Mitsubishi L-200

Bir sonraki Mitsubishi L-200 Triton, bir sonraki Nissan Navara ile paylaşılacak. İki Japon otomobil devi arasında tarihli bağlantı sağlanacak. Mitsubishi pikapların geliştirilmesine yine öncülük edecek.

 

Mitsubishi’nin ürün stratejisi üst düzey yöneticisi Owen Thomson, bu hafta Avustralya medyasına yaptığı açıklamada, yeni nesil Triton’un elektrikli bir model seçeneğine sahip olacağını söyledi.

Thomson; “Kesinlikle ilk günden itibaren elektrifikasyonun ele alındığı Triton planında yer alıyor” dedi. Thomson, “Uteus piyasasına bakarsanız, elektrikli araçlara geçileceğinin sinyali ara ara verildi. Önemli olan bunun nasıl ve piyasada ne zaman olacağı.” şeklinde ifadelerini sundu.

Mitsubishi L-200

Thomson, Triton’un tüm müşterilere uygun olmayabileceğini kabul etti.  Açıklamalarına devam eden Thomson; “Çok fazla kullanıcıya bağlı bir durum. Bundan yararlanabilecek belirli farklı kullanıcı grupları var, ancak diğer kullanıcı grupları için dezavantaj olabilir.” açıklamasıyla hibrit araçların bir alternatif olarak sunulacağını resmen duyurmuş oldu.

“Yaşam tarzı” araçlar olarak çift kabinli araçlara yönelik eğilim sürekli büyüyor. Bu durum ise Triton’un benzinli plug-in hibrit versiyonunun kapısını aralıyor.

Thomson: “… şehirdeki kullanıcılar için benzinli bir PHEV ute muhtemelen onlar için iyi bir şey” olduğunu belirtti. Ancak yeni Triton serisinin benzinli veya dizel hibrit bir aktarma organına sahip olup olmayacağı sorulduğunda da şunları ekledi: “Doğru elektrifikasyon stratejisini bulmak için iki veya üç seçenek üzerinde çalışıyoruz.” dedi.