ISUZU D-MAX ELEKTRİKLİ MODELİYLE GELİYOR!

ISUZU D-MAX ELEKTRİKLİ MODELİYLE GELİYOR!

 Isuzu, D-MAX elektrikli modelini Tayland’da 45.Bangkok Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. 

ISUZU D-MAX ELEKTRİKLİ

Isuzu D-Max elektrikli, sıfır emisyona sahip olacak. Ön ve arkada e-aksları bulunan aracın, dört çeker sistemi ve özel olarak tasarlanan güçlü hızlanabilme deneyimi sunuyor.  Bunun yanında hissedilir titreşimi azaltırken gürültüde de tasarruf sağlıyor. Hem binek hem de ticari araç beklentisini karşılayacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni tasarlanan pikapta dayanaklı şasi ve gövde dikkat çekiyor. Bataryasının Lityum iyon 66.9 kWh kapasitede oluşu ve ön arka olmak üzere iki elektrik motoru bulunuyor. Taşıma kapasitesi olarak 1000 kg limit belirtilen araçta, 3.5 tonluk çekme gücü yer alıyor. Her amaca hizmet etmek için tasarlanan yeni modelde ekstra güç ünitesi de sunulacak. 

Isuzu D-Max Elektrikli

Pikabın piyasaya çıkış tarihi için de 2025 yılı planlanıyor. Öncelikle Norveç gibi belirli ülkelerde satışa başlanacak. Daha sonra İngiltere, Taylan, Avustralya gibi diğer ülkelerde de satışa sunulacak.

Anadolu Isuzu, otobüs, kamyon, kamyonet üreticisi olmasından ötürü D-Max elektrikli modeli de Türkiye’de satışa hazırlıyor. Ayrıca Isuzu Grubu’nun benimsediği çevresel sürdürülebilirlik ve karbon nötr vizyonuyla da hem yeniliklikçi hem de teknolojik sürdürebilir fırsatlar sunuyor. Çevre dostu pikap severlerin de çok hoşuna gidecek olan bu model, çevreyi koruma hedefine de imkan sağlamaya devam edecek. Isuzu D-Max elektrikli modeli ile yeşili bol bir dünya için adım atacak. 

Anadolu Isuzu 40 Yaşında!

Temelleri 1965’te atılan Anadolu Isuzu, Türk otomotiv dünyasının temel ayaklarından biri olmaya devam ediyor.  Önce Çelik Motor adıyla iş dünyasında giren Anadolu Isuzu, daha sonra Isuzu Motors Ltd. ile 1984 yılında resmi ismini Anadolu Isuzu olarak güncelledi. Çayırova Şekerpınar’da bulunan fabrikasında üretimini sürdüren Isuzu D-Max ticari araç kategorisinde hem yurt içi hem yurt dışı satışlarını sürdürüyor. Anadolu Isuzu, adına “Akılla Fabrika” dediği 311 bin metrekarelik arazide yer alan 118 bin metrekarelik kapalı alanıyla 19 bin adet ticari aracı her yıl üretiyor. Ayrıca fabrikada Anadolu Metal ismiyle karkas ve yan ürünler de üretilmeye devam ediyor.