Ford Ranger Elektrikli Modeli Sergilendi!

Ford Ranger Elektrikli Modeli Sergilendi!

Ford Ranger’ın Elektrikli Modeli Sergilendi! Merakla beklenen Ford Ranger Plug-in Hibrit, göz kamaştıran detaylarıyla tanıtıldı.

Ford Ranger Plug-in Hibrit, pikap dünyasında yeni bir soluğa imza atıyor. Ford, ilk olarak Avusturya piyasasında yeni Ranger’ı tanıttı.

Ford Ranger

Ford Sözcüsü yaptığı açıklamada, taşıma kapasitesinde herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti. Ancak yenilik olarak sabit bir jeneratörle birlikte 40 kilometreden daha uzun soluklu elektrik menzilinin bulunacağını açıkladı. Bununla birlikte, hibrit sistemi, turbo şarjlı 2.3 litre EcoBoost dört silindir bir motor ve elektrik motoru, bir de batarya paketinden meydana geldiğini belirtti. Edinilen bilgiye göre bu yeni serinin yalnızca küresel piyasa için olduğu da yeni haberler arasında yer aldı.

Ford Ranger Plug-in Hibrit’in öbür Ranger serilerden fazlaca tork üreteceği de yapılan açıklamalarda dikkat çekti. Net rakamlar henüz paylaşılmadı. Yeni Ranger 3.0 litrelik turbo dizel V6 motorla yaklaşık 247 beygir gücü ile 443 pound-feet tork üretim gücü sunuyor. Ford, bununla birlikte PHEV modelinde 27 mil kadar sadece elektrikli devam edebileceğini de belirtiyor.

Ranger’ın elektrikli olmayan modeli gibi PHEV modeli de yaklaşık olarak 3.500 kg çekme kapasitesine sahip olacak. Ayrıca dört tekerlekten çekiş de mümkün olacak. Bununla birlikte, elektrikli olamayan modeli gibi Pro Power Onboard donanımı ile piyasada olacak ve sürücülerin şebeke dışında da cihazlara, aletlere güç sağlamasına imkan tanıyacak.

Ford Ranger aksesuar modelleriyle oldukça benzer iki seçenek sunuyor. PHEV modeli ve dizel motorlu Ranger modeli birbirinden ayırmak oldukça güç gerektiriyor. Ford tasarımcılar, genellikle elektrikli modellerde elektriği simgeleyen yeşil ve mavi detaylara yer verirdi ancak bu sefer alışkın olduğumuz renkler yer almıyor. Hibrit sisteme özel stiller, Ford Ranger kasa bölmesinin yan tarafına yeni eklenmiş ikinci bir kapak görünümü sunuyor.

Aracın iç detaylarına ait herhangi bir görsel henüz paylaşılmadı. Bayiler, Ranger PHEV’in 2025 yılının ilk çeyreğinde teslim edileceğini açıkladı.