Ford F-150 Kit Aksesuarlarıyla Yeni Maverick!

Ford F-150 Kit Aksesuarlarıyla Yeni Maverick!

Ford, F-150 Kit aksesuarlarından esinlenen Maverick modeli, Shelby Maverick’e dönüştürdü.

Kanatlı bir pikap mı geliyor?

Heyecanla beklenen Ford Maverick satışa sunulmadan, render’lardan ilk ipuçları gelmeye başladı. Ford F-150 Kit aksesuarlarından esinlenerek paylaşılan render, sınırları zorlayacağa benziyor. Piyasada ihtiyaç duyulan aksesuarlar bir modelde birleşmiş bizleri karşılıyor. Maverick kıvrımlarıyla ahenk içinde olan, Shelby, Mustang tasarımını andırıyor. Arkadaki havalı kanatlar aracı daha da güçlü bir tarza kavuşturuyor.

Ford F-150 Kit

Pikap hayranlarının ilgisini çeken bu kanatlar, render çalışmalarının gerçek olması adına büyük heyecan uyandırıyor.

F-150 Kit Yol ve Arazi Versiyonu Işık Tutuyor!

Oldukça kısa bir sürede Shelby Maverick piyasada yerini alacak.  Sevilen kitlerin yol ve arazi versiyonlarından yola çıkıldığını görüyoruz. Shelby’de görsel ve teknik özellikler rakiplerinin gözünü korkutacak düzeyde olacağı benziyor.

Teknik özelliklerine baktığımızda ise, 250 beygir gücündeki turboşarjlı 2.0 litrelik motor takviyesi ve biraz alçaltılmış süspansiyonlarla karşımıza çıkıyor.  Shelby Maverick yepyeni bir deneyimle pikap hayranlarının karşısına çıkacak.

Ford F-150 Kit

Maverick’in F-150 modelini daha çok yansıttığı görülüyor. İlk planda F-150 ile birebir benzerlikler var ama arka bölümde de Ranger modeliyle benzerliklerin oldukça fazla olduğu gözlerimizden kaçmıyor. Ön ızgara Bronco ailesiyle neredeyse birebir aynı donanımda.

Maverick’in iç mekanında da sade ve soft bir görünüm yer alıyor.

Shelby Maverick’in hangi tarihte piyasada yer alacağı önümüzdeki günlerde karşımıza çıkacak. Ford yeni modelleriyle 2022’de adından bol bol bahsettirecek.