2022 Volkswagen Amarok Ranger Tabanıyla Geliyor!

2022 Volkswagen Amarok Ranger Tabanıyla Geliyor!

Ford ile Volkswagen ortaklığıyla hazırlanan yeni 2022 Amarok, önümüzdeki yıl satışa çıkıyor. 2022 Volkswagen Amarok’un yeni detayları geldi.

2022 Volkswagen Amarok

2022 Amarok, Güney Afrika’da üretilip tüm dünyaya ulaştırılacak. Türkiye’ye ise 2023’ün ilk çeyreğinde geleceği yapılan açıklamalarda yer alıyor.

Volkswagen Ticari Araç Satış ve Pazarlama Sorumlusu ve Marka Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Lars Krause, “Amarok, birçok alanda ilk bakışta imkansız görünen şeyleri mümkün kılarak, kullanıcılarına işlerinde ve günlük yaşamlarında yardımcı olarak işlerini kolaylaştırıyor. Şimdi üçüncü nesil Yeni Amarok, sunduğu ileri teknolojiye sahip sürüş destek sistemleri ve dijital mobil bağlantı özellikleriyle müşterilerimizi etkileyecek özelliklere sahip. Yeni Amarok, 2022’den itibaren bu segmentte daha önce görülmemiş yeniliklere sahip olacak. Ve eskiden olduğu gibi, zorlu araziler onu caydıramayacak” şeklinde açıklama yaptı.

2022 Volkswagen Amarok

Yepyeni Bir Pikap!

Hem iç tasarımı hem de dış dizaynıyla yepyeni bir görüntüye kavuşuyor.

Volkswagen Ticari Araç Tasarım Başkanı Albert-Johann Kirzinger yaptığı açıklamada; “Çarpıcı ön yüzü ve hepsinden önemlisi özgün X tasarımı, Yeni Amarok’u güçlü bir şekilde ayrıştırıyor. Yeni Amarok’un gücü ve performansı, hem içte hem dışta Volkswagen DNA’sıyla net bir şekilde ifade ederken, kaslı görüntüsüyle öz güvenini ortaya koyuyor” dedi.

2022 Volkswagen Amarok

2010 Yılında Piyasaya Girdi!

Volkswagen Pikap segmentindeki Amarok, bundan 10 sene önce üretilmeye başlandı. İlk yıllarında 2022 Volkswagen Amarok Güney Afrika’da üretilecek.

Güç Tasarımı Ford’dan!

Yeni Amarok’un güç aktarım mekanizması Ford’dan ödünç alınacak.