2022 Toyota Hilux Gr Sport!

2022 Toyota Hilux Gr Sport!

Merakla beklenen 2022 Toyota Hilux Gr Sport tanıtıldı. Teknik özellikleri ve yenilenen tasarımıyla kendine hayran bırakan model, yaz aylarında Avrupa’da satışta olacak.

2022 Toyota Hilux

Süspansiyon sistemi ve tasarımıyla yenilenen Hilux, serinin en üst modeli olmaya hazırlanıyor. Gelişmiş özellikleriyle karşımıza çıkan araçta önce ön tamponun yenilendiğini görüyoruz. Panjurlar tam altıgen biçimi almış ve üzerindeki Toyota yazısına GR armasına da eklenmiş. Yuvarlak sis farlara üçgen dekoratif hava girişleri kombinlenmiş ve alt kısımda gövde rengi koruma plakası yer almış.

2022 Toyota Hilux

2022 Toyota Hilux GR Sport all terrain lastiklerle çevrili 17 inç alaşım jantlarıyla, plastik Hilux dodik ve siyah ayna kapaklarıyla oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca basamak detaylarıyla da göz dolduran Toyota Hilux aksesuar tasarımlarıyla göz dolduruyor.

2022 Toyota Hilux Gr Sport!

İç tasarımında kırmızı dikişlerle göz kamaştıran pikap, siyah deri ve sentetik süet karışımı döşemeyle fark yaratıyor. Ayrıca GR Sport koltuklarıyla modeli ön plana çıkaran seçim, logolu paspaslar start stop düğmesi ve ekran karşılama da karşımıza çıkıyor. Alüminyum spor pedalların yanı sıra konsolda kullanılan kırmızı şerit ve kapı içi mavi aydınlatma yenilenen diğer özellikler arasında bulunuyor.

2022 Toyota Hilux Gr Sport!

Yeni tasarımın ön kapılarında ve arka bölümde de GR Sport rozeti yer alıyor.

2022 Toyota Hilux Gr Sport!

2022 Toyota Hilux GR Sport’un süspansiyon sisteminde kilit değişim yeni tek borulu (monotube) amortisörler ve sertleştirilmiş ön helezon yaylar yer alıyor. Toyota Hilux aksesuar kırmızı rengiyle aracın tasarımına uyum sağlıyor. Arka tarafta da yaprak yay düzeni yer alıyor. Yenilenen modelde yük kapasitesi 3.5 tona yükseliyor.

2022 Toyota Hilux Gr Sport!

2022 model pikapta büyük bir piston alanı oluşturuluyor. Ayrıca 2.8 litre dört silindirli turbo dizel ünite yer alıyor. 204 beygir güç ve 500 Nm tork üreten motor, 4×4 sistem ve 6 ileri şanzıman, otomatik sınırlı kaydırmalı diferansiyelle tasarlanmış bulunuyor.

2022 Toyota Hilux Gr Sport!

2022 Toyota Hilux GR Sport’un yaz aylarından itibaren Avrupa’da satışta olacağı belirtiliyor.