2022 Ford Ranger Tanıtıldı!

2022 Ford Ranger Tanıtıldı!

2022 Ford Ranger tam 11 yıl sonra tamamen yenilenen versiyonuyla tanıtıldı.

Ford, 11 yıl önce pikap dünyasına T6 nesli Ranger ile adım attı. Yıllardır beklenen 2022 Ford Ranger ABD’li otomobil devi tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Ford’un Avustralya ekibi tarafından tasarlanan ve geliştirilen aracında baştan aşağı yenilikler bulunuyor.

Adından parça parça duyurduğu özellikleriyle sıkça söz ettiren araç, tanıtımda adeta göz kamaştırdı.

Yeni Nesil Ranger!

2022 Ford Ranger

Yeni nesil kamyonetlere benzeyen bir ön tasarımla karşımıza çıkan 2022 Ranger, klasik logosuyla bizleri karşılıyor.

2022 Ford Ranger

Araç eskisine göre 50 milimetre daha geniş bir aks ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. Genişletilen aks ve kasasıyla birlikte yük taşıma kapasitesi de büyüyen araç, Ford Ranger aksesuar tutkularını mutlu edeceğe benziyor.

2022 Ford Ranger

Arka lastiklerin arka tarafına tasarlanan basamak, kasaya erişimi kolaylaştıran bir detay olarak sunuluyor.

2022 Ford Ranger

Yeni nesil pikap, genişletilen yük taşıma kapasitesiyle birçok amaca göre tasarlanmış. Özellikle arka kapakta çok sert plastik malzemelerin kullanılması bu durumun en büyük göstergesi haline gelmiş.

2022 Ford Ranger Tanıtıldı!

Motor seçeneklerinde ise yeni geliştirilen 3.0 litre V6 turbo dizel, 2.0 litre dört silindir tek turbo dizel, 2.0 litre dört silindir çift turbo dizel ya da 2.3 litre EcoBoost dört silindir benzinli ünite ile tercihe sunulacak. 6 ileri manuel, 6 ileri otomatik veya 10 ileri otomatik şanzıman seçenekleri olacak. Ayrıca alıcılar 4×4 ve 4×2 seçenekleriyle araçlara sahip olabilecekler.

Yeni Ranger’ın omurgasının, ilerleyen günlerde Yeni Amarok’ta da kullanılarak dev ortaklıkla karşımıza çıkacağını da unutmayalım.

Yenilenen İç Tasarım

2022 Ford Ranger Tanıtıldı!

Aracın iç dizaynı ise oldukça sevindiren yeni detaylar barındırıyor. Direksiyon daha modern çizgilere hakim olurken, içerisinde boyutları 10.1 inç ile 12 inç arasında değişebilen iki ayrı ekran yer alıyor. Geniş vites topuzunun geride bırakılması da dikkat çeken bir diğer yenilik oluyor.  Artık “Joystick” tercih eden Ford, daha modern bir iç tasarıma da ev sahipliği yapıyor.

2022 Ford Ranger Tanıtıldı!

En çok merak edilen konu, fiyatları ise henüz paylaşılmadı. Araçların önümüzdeki günlerde Tayland ve Güney Afrika merkezli olarak üretime başlayacağı da duyuruldu.

2022 Ford Ranger Tanıtıldı!