Yeni Toyota Pikap Casus Kameralara Yakalandı!

Yeni Toyota Pikap Casus Kameralara Yakalandı!

2024 model Toyota pikap Tacoma casusların kadrajına yakalandı.

Toyota pikap

Yeni nesil Toyota pikap Tacoma 2024, Toyota Tundra’nın aynı gövdesiyle kameralara yansıdı.

Yeni Toyota Pikap, Tacoma modeli casuslara takıldı.  Tanıtım tarihi 2024 yılı içinde netleşecek olan araç, dış ve iç tasaramıyla Toyota pikap aksesuar sevenleri heyecanlandırıyor. Yeni pick-up Tacoma yepyeni bir segmentle üretiliyor.

 

Toyota, pick-up modeli Tacoma’yı TNGA-F modeli üzerine üretecek. Yeni Platform aynı zamanda 4Runner ve yeni Hilux modellerinin de üretildiği platform olacak. Toyota yeni nesil Tundra modelini şu anda TNGA-F platformu üzerinde üretiyor.

 

Yeni Toyota Pikap Casus Kameralara Yakalandı!

Toyota yeni pikap modelini Michigan Caddelerinde test etti. Modelin daha farklı görünmesini isteyen marka, farklı gövde panellerine sahip şekilde karşımıza çıktı. Görsellerde tüm detaylarıyla yer alan pikap, Tacoma modeli. Tundra modelde olduğu gibi bu modelde de dev ızgaralar bulunuyor. Modelde agresif ve daha iri görünüm kazandıran parçalar kullanılmış. Yeni pikap aynı zamanda oldukça büyük aynalara sahip olacak ve çift kabin seçeneğini de tutkunlarına sunacak. Görsellerde dikkat çeken bir diğer taraf ise, Tundra modeline göre daha kısa dingil mesafesine sahip olması.

Yeni Toyota Pikap Casus Kameralara Yakalandı!

 

 

Casus kameralara yakalanan modelin iç mekan detaylarını göremiyoruz. Eski casus kamera görüntülerden baz alarak modelin iç mekanında bilgi ve eğlence sisteminde oldukça yenilikler bizleri karşılayacak diyebiliyoruz. İç mekanda da görsel tasarıma önem verdiği kadar işlevselliği de baz alan Toyota, yüksek seviyede Tundra modelindeki özellikli parçaları Tacoma modelinin içinde de değerlendirece benziyor.

Görsellikten sonra güç ve motor özellikleriyle merak uyandıran modelde, kaput altında yer alanlar da pikap aksesuar sevenleri heyecanlandıracak alt yapıya sahip olacak. Kullanılan güç ünitelerinde devam edileceğini gördüğümüz pikapta, hibrit motor seçeneği sunuluyor. Önümüzdeki yıllarda da 2.7 litre dört silindir ve 3.5 litre V6 ünitelerinin de modellerde yer alacağı ifade ediliyor.

Yeni Toyota Pikap Casus Kameralara Yakalandı!

Ayrıca, Toyota Ar-Ge’si devam etmekte olan full elektrikli pikap modelini de 2025 yılında tanıcağını belirtiyor. Yeni Tacoma modelinin üretiminin Aralık 2023’te başlayacağı düşünülüyor.

Türkiye’de yer alıp almayacağı ise ilerleyen yıllarda belli olacak. Toyota offroad aksesuar meraklılarının da heyecanla beklediği gelişmeleri ilerleyen dönemlerde yeniden sizlerle paylaşıyor olacağız.