Toyota Hilux Elektrikli Modeliyle Geliyor!

Toyota Hilux Elektrikli Modeliyle Geliyor!

Toyota, elektrikli araç çalışmalarına hızla devam ederken, Hilux modeli tanıtıldı.

Toyota Hilux

Son yıllarda içten yanmalı motorlar yerine elektrikli motorlara geçiş yapmak isteyen otomobil firmaları, otonom sürüş odaklı çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Toyota Hilux başta olmak üzere birçok markanın özellikle hidrojenin yer aldığı bu çalışmaları her geçen gün piyasada yer almaya daha da yaklaşıyor.

Hilux

Toyota, Tayland’da markanın 60.yılını kutladığı etkinliğinde elektrikli Hilux modeli tanıttı. Hilux Revo BEV Concept olarak adlandırılan modele dair teknik özellikler daha tam olarak tanıtılmadı. Toyota CEO’su Akio Toyoda yaptığı açıklamada, aracın ne zaman üretileceğine dair bir tarih belirtmedi. Sadece Toyota Hilux’ın plug-in, pilli elektrikli, hibrit ve yakıt hücreli araçlarla karbon nötrlüğüne ulaşacağını aktardı.

Toyota Hilux Elektrikli Modeliyle Geliyor!

Toyoda, açıklamasında yeni gelişmelerin büyük kısmının Tayland’da yapıldığını belirtti. O yüzden yeni Toyota Hilux tanıtımın çok sürpriz olmadığını ve pikapların bu ülkede ne kadar popüler olduğunu da aktardı. Son olarak Isuzu D-MAX araçların da ülkedeki satışlarında oldukça talep gördüğünü belirtti.

Gördüğümüz bu elektrikli modelde dikkat çeken yeniliklerin başında ön tarafta bulunan aksanlar yer alıyor. Ön bölümdeki gösterişli dokunuşlar ve içten yanmalı motor versiyonundaki büyük panjur yerine kapalı bir panel geldiği de dikkatlerden kaçmıyor.

Yeni pikabın sol çamurluğunun üzerinde de şarj girişi yer alıyor. Göz kamaştıran Hilux’ın , teknik özellikleri açıklanmadığı gibi iç mekana ait detaylar da paylaşılmadı. Markaların, yenilenen elektrikli modellerini duyurduğu bugünlerde, Toyota’dan da yeni Hilux için detaylı bilgilerin geleceği söylentiler arasında yerini almaya başladı. Sektörde oldukça talep gören Hilux, elektrikli araçlar dünyasında da adından sıkça bahsettireceğe benziyor.

Toyota Hilux Elektrikli Modeliyle Geliyor!

Toyota Hilux aksesuar sevenleri oldukça heyecanlandıran bu gelişmelerin detaylarını takip ediyor olacağız.  2023 yılında birbirinden farklı pikap modeller ülkemize de gelmeye başlıyor olacak.