Toyota Hilux 2021 Modeli Yeni Tasarımıyla Dikkat Çekiyor!

Toyota Hilux 2021 Modeli Yeni Tasarımıyla Dikkat Çekiyor!

Toyota Hilux Türkiye’de satışa sunuldu. Toyota’nın sevilen pikap modeli yenilenen zengin versiyonu ve teknik özellikleriyle piyasada yerini aldı.

Otomobil iç ve dış tasarımındaki yeniliklerle dikkat çekerken, 4X2 ve 4X4 çekiş sistemlerini 4 farklı donanım paketiyle sunuyor. Ayrıca pikap tutkunları manuel ve otomatik şanzıman arasında tercih de yapabiliyor.

Toyota Hilux Tasarım 

Dış Tasarım Modern Çizgilerini Koruyor!

 

Toyota Hilux

Araç, dış tasarımdaki çizgilerini korurken, yeni teknolojiyle bağlarını güçlendiriyor. Kullanıcılara 8 ayrı renk seçeneği sunan Toyota Hilux aksesuarlarıyla da göz dolduruyor. Tasarımında 18 inç ölçülerinde 2 ayrı jant seçeneği sunan Toyota Hilux offroad donanım isteyen kullanıcılara krom eklentiler de sağlıyor.

Dış tasarımda koruduğu modern çizgiler, Toyota Hilux modifiye sevenleri heyecanlandıracağa benziyor. Toyota Hilux aksesuar kullanımı, pikapların daha korunaklı olmasını sağlarken, tarz ve sportif bir görünüm katıyor.

İç Tasarım

Toyota Hilux Geniş İç Hacim ve Yenilenen Koltuklar

Toyota Hilux

Deri ve kumaş koltuk seçenekleriyle şık bir görünüm sunan araç, orta konsolunda 8 inç boyutunda Toyota Touch 2 bulunuyor. Direksiyonda beyaz dikişler kullanılırken, kokpit bölümünde tercih edilen açık ve koyu tonlar Toyota Hilux aksesuar tercihini ferahlıktan yana kullandığını gözler önüne seriyor.

Yayaları Algılayan Sistem

Toyota Hilux

Aracın ön bölüme yerleştirdiği sensörler, hareket halinde de yaya ve bisikletleri algılıyor ve hem sürücülere hem de etrafında olan insanlara ekstra güvenlik sağlıyor. Opsiyonel sunulan hizmetlerde, fren yapıldığında sürücüyü destekleme özelliği de bulunuyor.

Şerit Takip

Toyota Hilux

Otomobil, ön bölümde bulundurduğu kamerayla, aktif şekilde yolun izlenmesini sağlıyor ve kameranın bu verileri aracı şeritte tutuyor. Gerekli durumlarda direksiyona anlık müdahalede de bulunuyor.

Adaptif Hız Sabitleme Özelliği

Toyota Hilux

Araç, adaptif hız sabitleme özelliğiyle, öndeki araçla arasındaki takip mesafesini seçilen hız ayarında koruyor ve ani durumlarda frenleme yapıyor.

Isıtmalı Ön Koltuklar

Toyota Hilux

Araç Offroad tutkunlarının ön koltuklarda en çok aradığı özelliklerden olan koltuk ısıtma, opsiyonel olarak satın alınabilecek özellikler arasında yerini alıyor.

Toyota Touch 2

Toyota Hilux

Orta konsolda yer verilen 8 inç boyutundaki Toyota Touch 2’de Apple CarPlay ve Android Auto bulunuyor. Otomobil,  hem park sensörleriyle ilgili bilgilerini hem de kullanıcı tercihlerini 8 inç olan ekranıyla sergiliyor.

JBL Premium

Ekipmana ilgisi olanları sevindiren bir özellik ise JBL ve Toyota anlaşmasıyla araçlarda bulunan 9 adet hoparlör oluyor, kokpitin üstünde sergilenen bu hoparlörler Harman CLARi-Fi teknolojisiyle destekleniyor.

Toyota Hilux Donanım Paketleri

Toyota Hilux Donanım Paketi

Yeni model, tek bir motor seçeneği sunarken, 4 ayrı donanım paketi ve Invincible donanımıyla sevenlerini karşılıyor.

Yakıt Tüketim-Performans-Motor

2,4L D-4D 150 HP

Toyota Hilux

Araç tek bir motor sergiliyor. Bu motorda 150 HP güç üreten dizel yakıt türü tercih ediliyor.

Yalnızca Adventure donanımda manuel şanzıman sunan otomobil, Hi-Cruiser ve Invincible donanımlarında sadece otomatik şanzıman sunuyor.