2023 Mitsubishi L200 İpuçları!

2023 Mitsubishi L200’e ait çalışmalardan resmi olmayan ipuçları geldi.

Resmi olmayan gelişmelere göre Mitsubishi L200 bu şekilde olacak.

Avrupa’da Mitsubishi L200 iki farklı isimde yer alıyor. Yaşanılan bölgeye göre Strada ve Triton olarak yer alıyor. Ayrıca RAM 1200 ve Fiat FullBack olarak da yer alıyor. İlerleyen dönemlerde de Nissan Navara ile aynı araç olacağı söyleniyor. Son yıllarda Nissan-Renault Motors firmaları aynı çatı altında maliyeti düşürmek amacıyla ortak platformda üretim yapıyor. Maliyeti düşürdüğü oranda verimlilik ve performans seviyelerini de oldukça ilerletiyor.

Mercedes Benz X Class, Renault Alaskan, Nissan Navara en temel ve talep edilen markalar arasında yer alıyor. Ortak üretimde yer alsalar da iç ve dış tasarımlarıyla Navara, Mitsubishi L200, Ford Ranger ve VW Amarok gibi modeller de gelişmeleriyle merak uyandırıyor.

2022 yılının ilk aylarında Erlkönig civarında görüntülenen Mitsubishi L200 aksesuar ve donanımıyla kendine hayran bıraktı. Resmi olmayan render çalışmalarında kamuflajdan arınmış gördüğümüz pikap, yeniden göz doldurdu.

Mitsubishi L200

Modelin benzinli ve dizel motordan oluşan iki ayrı seçenekle karşımıza çıkacağı söyleniyor. Bölgelere göre seçim sunacak olan marka iki ayrı opsiyonla sevenleriyle buluşacak. Son dönemlerde katı emisyon konusunda oldukça düzenleme yapan AB’nin yine hibrit bir seçenekle mutlaka opsiyon sunacağı söyleniyor.

Üretimde, tedarik krizi pandemiden ötürü çözümsüzlüğünü sürdürüyor. Yeni modelin 2022’nin başında resmi olarak tanıtılması beklenirken, 2023 yılının ilk çeyreğinde duyurulacağı söyleniyor. L200’ün  Türkiye’de ne zaman yer alacağı ise oldukça merak ediliyor.