2022 Ford Ranger İlk Kez Görüntülendi!

2022 Ford Ranger İlk Kez Görüntülendi!

Ford Ranger 2022 casus kameralara yakalandı. Henüz net bir kare paylaşılmasa da casus kameraya takılan detaylar sevenlerinin dikkatini çekti.

2022 Ford Ranger

Ford’un en sevilen markalarından olan Ranger’ın, 2021 yılı sonlarında duyurulacağı ve 2022’de Türkiye’de satışa sunulacağı alınan bilgiler arasında yer alıyor.

Ford Ranger 2022 modelin en merak uyan uyandıran özelliği, kameralara takılan kare tasarımı oldu.  Ayrıca C şeklindeki farlar da Ford Ranger aksesuar takipçilerini heyecanlandıran özellikler arasında bulunuyor. F-150 modelindeki gibi farlara benzetilen bu farklılık, Ford Ranger modifiye dünyasında çok ses getireceğe benziyor.

2022 Ford Ranger

Gündüz farlarıyla da F-150 modeline benzeyen araç, sansürlere rağmen pikap severlere fikir veriyor.

2022 Ford Ranger

Güney Avrupa’da, test sürüşünde kameralara yakalanan Ford Ranger, 2024 yılına kadar Avrupa’da tüm ticari araç serisinde sıfır emisyon amacı güdüyor.

Ford Ranger, yeni nesil kamyonetini de plug-in hibrit güç aktarma organı alternatifiyle birlikte Ford tutkunlarının karşısına çıkaracak. Tasarımsal anlamda da yenilikler geliyor.

2022 Ford Ranger Ayrıntıları

2022 Ford Ranger

Alınan duyumlarda modelin 362 beygir güce ve 680Nm tork değerine sahip olacağı yer alıyor. Elektrikli motorun, aracın bu güce ulaşmasında oynadığı rol oldukça büyük.

Görüntülenen araçta, kalın lastikler ve çift egzoz çıkışı veya geliştirilmiş bir alt takım bulunmuyor. Ford Ranger modifiye sevenlerin heyecanla beklediği konu, şu an için netlik kazanamıyor. Önümüzdeki günlerde daha detaylı fotoğraflar gelebileceği alınan duyumlar arasında bulunuyor.

Ford Uluslararası Pazarlar Grubu Başkanı Dianne Craig: “Ranger, en yüksek hacimli, en başarılı küresel araçlarımızdan biridir. Bu yatırım, ekibimizi şimdiye kadarki en iyi Ford Ranger’ı daha fazla sayıda ve üstün kalitede sunacak araçlar ve tesislerle donatacak.” açıklamasında bulundu. Geleceğe yönelik tesis altyapısında da gelişim hedefleyen Ford, 686 milyon dolar bütçe ayırdığını duyurdu.